Jdi na obsah Jdi na menu
 


Daruj radost panenkou

Daruj radost panenkou

 

-         Projekt NCHK, který probíhá v Domově seniorů v Mladé Boleslavi od roku 2011. Darované či levně zakoupené panenky – i původně poškozené  a nyní opravené   - dělají radost    a společnost některým našim klientkám. V každém z nás určitě zůstává kousek dětské duše a  panenka může stimulovat  hezké vzpomínky či  splnit tajné dětské přání, které kdysi nebylo vyslyšeno….Osobnost člověka nevytváří pouze přítomnost, ale též minulost a i obyčejná panenka se může  pro naše klientky stát mostem k sobě samým i ostatním lidem.

 

     

Erika - pojmenována pro dávné porcelánové panence paní Jindřišky, naší klientky. Tato Erika má celé zrestaurované - háčkované tělíčko se vsazenou gumovou hlavičkou a ručičkami.

 

Jarmilka - dar od pana Jiřího Sutnera. Dělala společnost úžasné paní Jarmilce, která byla upoutána na lůžko a přesto nikdy nezrácela optimismus a dobrou náladu. Po smrti paní Jarmilky jsme požádali o její vrácení. Na každé výstavě bude návštěvníkům připomínat úžasnou paní, která byla inspirací mnohým. Cena panenky není ve značce, kterou má vyraženou na tělíčku, ale v radosti a útěše, kterou dala svému majiteli. A v duši, kterou jí vdechl :-)) Paní Jarmilko, měli jsme veliké štěstí, že se naše cesty setkaly.

   

Věruška - dar od paní Helenky Zemjánkové. Panenka má nové ručičky a dělá velikou radost naší ležící klientce paní M. 

 

Bohunka, miminko Smíšek a hnědovlasá Ivuška - dar od paní Bohunky Damové. I když je panenka Bohunka původně Japonka, umí česky opravdu dobře a našim babičkám je s ní hezky. Smíšek se krásně obléká a Ivuška je prostě k pomazlení.

 

Majka - dar paní Markéty Fenclové dělá radost paní Marii. S Majkou se prý moc hezky povídá.

 

Maruška a dvě Mařenky - dar od paní Heleny Novotné udělaly velikou radost našim klientkám v sobotu 15. 6. 2013 na Povídání s panenkami v Domově seniorů. A další panenky paní Novotné a paní Tanečkové udělaly radost paní, která nedávno oslavila své krásné osmdesáté narozeniny. Prý to byl nejkrásnjší dárek, který dostala.

 

    Máte-li nějakou vyřazenou či poškozenou panenku, která pro Vás již nemá hodnotu, prosím, věnujte ji našim klientkám.

 

 

 

                           Za případné dary předem děkujeme