Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je felinoterapie ?

 

Kočky jsou společníky lidí již velmi velmi dlouhou dobu - posledních 10 - 11 tisíc let. Jak naznačují nejnovější archeologické důkazy, tato časová hranice může být ještě posunuta.

Kráčely s námi historií  jako ochránkyně úrody a potravinových zásob, ztělesnění bohyně Bastet ve starověkém Egyptě, aby se posléze staly  ve středověké Evropě zatracovanými, pronásledovanými a mučenými, neboť byly označovány za pomocníky ďábla a zlých sil.

 

V 19. století se staly opět centrem pozornosti prvních nadšených chovatelů, začaly být vystavovány na výstavách a staly se předmětem šlechtitelských a komerčních snah.

V současnosti přijaly - kromě toho, že jsou společníky lidí a členy našich rodin- novou úlohu. Kočky  vhodných povahových vlastností  se staly spolupracovníky lidí v oblasti zkvalitňování lidského života, zejména pak dětí, postižených a seniorů.  Byly prokázány pozitivní účinky jejich přítomnosti u některých onemocnění, stresových a depresivních stavů a poruch, pomáhají lidem po srdečních a mozkových příhodách a zkracují dobu pobytu v nemocnicích. našim klientům v Domovech seniorů pak přinášejí radost a rozptýlení. 

Metoda začleňování koček do týmů dobrovolníků (AAA) či odborníků (AAT), kteří se věnují zkavlitňování života lidí či jejich léčbě a vzdělávání se nazývá felinoterapie.

NCHK je zakladatelem organizované felinoterapie, české metody, která je ve svém rozsahu v mezinárodním měřítku ojedinělá. V současné době sdružujeme 5  návštěvních týmů a s dalšími, mimo NCHK spolupracujeme. Tyto týmy pracují s kočkami plemen ragdoll, norská lesní, sibiřská, siamská a mainská mývalí.

Pokud se rozhodnete nechat si u nás opravit panenku nebo medvěda či využít dalších uvedených služeb, přispějete nám dle svého uvážení na tuto činnost, kterou již od roku 2002 vykonáváme zdarma. Umožníte nám tak jít za dalšími klienty, kteří nás potřebují.

Předem děkujeme

 

Leila děkuje

  ragdollka Helenka

 

Norská lesní kočička Teila

 

dsc01053.jpg

 

obraz0380.jpg