Jdi na obsah Jdi na menu
 


Natažení gumiček do celuloidové panenky

16. 2. 2014

Natažení gumiček do celuloidové panenky může být někdy úmorná činnost, při které nám tečou nervy a z úst se linou nepublikovatelné výrazy. Ale dá se tomu předejít tímto způsobem :


Pokud již máme z končetin vytažené "elipsy", které drží gumičky v končetinách panenky, vsuneme do otvoru na končetinu brčko (pokud je otvor příliš malý, dá se tomu pomoci nůžkami nebo malým pilníčkem, kterými jemně v otvoru otáčíme, až se zvětší), brčko protáhneme tělíčkem a buď je zevnitř přiložíme ke druhému otvoru nebo je protáhneme. Skrze brčko prostrčíme kulatou gumu, která má dostatečnou délku, brčko opatrně vytáhneme a na jeden konec gumy přetáhneme elipsu, pod otvorem zauzlujeme, jemně vložíme do otvoru v končetině . Pak gumu z otvoru pro druhou končetinu napneme, znovu připevníme elipsu a opět jemně vložíme do druhé končetiny.

Pokud myslíte, že bude třeba gumičky natahovat častěji, můžeme brčko v tělíčku nechat, případně vlepit o otvorů v tělíčku a gumu jím protáhnout, až po zaschnutí. To už je na Vás :-))